1. „Łk 6,20-26” DLACZEGO BŁOGOSŁAWIENI

Duch„W owym czasie Jezus podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.

Zamiast komentarza, ćwiczenia duchowe 🙂

Lubię zadawać pytania Szczególnie Duchowi Świętemu On żadnych pytań się nie lęka moje pytanie jest proste. Dlaczego?

Postarajmy się zapytać Ducha św i odpowiedzieć na te pytania. Niech nie wystarczy odpowiedź, bo Jezus tak powiedział, albo Jezus tak robił. Dlaczego tak powiedział, dlaczego dawał takie świadectwo?

1. Całość artykułu

2. Co znaczy „Błogosławiony”

3. Dlaczego? Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.

4. Dlaczego bycie głodnym ma mi dać szczęście teraz?

5. Szczęśliwy jestem, gdy płaczę? Hmmm.

2 myśli na temat “1. „Łk 6,20-26” DLACZEGO BŁOGOSŁAWIENI

  1. Dlaczego? Dlatego, że moje życie doczesne nie jest celem samym w sobie, że to pewien etap. Dlatego, abym się nie zakorzeniała w nim, nie przywiązywała zanadto do wartości ziemskich, by przez to nie stracić życia wiecznego w niebie. Tyle mojego „wywodu”. I pytanie, które w tym kontekście staje się ważniejsze od „dlaczego?”: JAK? 😀

Dodaj komentarz