„Łk 5,1-11” RYBAK (czwartek 05-08-13)

jp2 i teresa„Gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów! A Szymon odpowiedział: Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny. I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzekł do Szymona: Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił. I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim”.

„Wypłyń na głębię”. Pamiętam te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła 2, transmitowane w trakcie spotkania młodych w Lednicy. Głębia relacji z Chrystusem i znowu Jezus zaprasza nas „Pójdź za mną”- naśladuj mnie, stawaj się do mnie podobny, abyś mógł ludzi łowić, aby oni złowieni twoim świadectwem głębokiej relacji ze Mną, również chcieli wypłynąć na głębię, wrócić do mnie. To Jezusowe zaproszenie jest aktualne zawsze, wymagające ode mnie autentyzmu chrześcijańskiego teraz.

Ks. Jerzy Gonta Salezjanin

3 myśli na temat “„Łk 5,1-11” RYBAK (czwartek 05-08-13)

  1. Piękne słowa tylko nie wiem czy są skierowane do mnie i do innych też czy tylko dla tych co mają powołanie do kapłaństwa i zakonu.?. Czy mam to rozumieć , że ja mam swoim zyciem dać świadectwo głębokiej wiary i relacji z Chrystusem , aby moja rodzina -(mam na myśli rodzinę brata ), aby się pogodziłai i przebaczyli.sobie wzajemnie i nawrócili się. Rozumię , że ode mnie to załeży i mam zrobić wszystko , aby tak było. Nie wystarczy pisanie intencji na nowenny i modlitwa to też, ale i ja mam dać przykład autentyzmu chrześcijańskiego.
    Z Bogiem Halina

Dodaj komentarz