„Flp 2,12-18” NORMALNY CHRZEŚCIJANIN

„Umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma. Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą. Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań, abyście się stali bez zarzutu i bez winy jako nienaganne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego. Między nimi jawicie się jako źródła światła w świecie. Trzymajcie się mocno Słowa Życia, abym mógł być dumny w dniu Chrystusa, że nie na próżno biegłem i nie na próżno się trudziłem. A jeśli nawet krew moja ma być wylana przy ofiarniczej posłudze około waszej wiary, cieszę się i dzielę radość z wami wszystkimi: a także i wy się cieszcie i dzielcie radość ze mną!”

 

1. „Umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem”: Jedne z moich ulubionych słów Pisma Św., które zostały umieszczone na epitafium nagrobnym Anneliese Michel.

 

2. „Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania”: Czasami odczuwamy ogromną niechęć do modlitwy, kościoła, codziennego czytania Pisma św., wypełniania swoich obowiązków. Bóg ku naszemu wzrostowi dopuszcza takie stany, abyśmy zobaczyli autentyczność naszej wiary będąc wiernymi.

 

3. „Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań”: Oj jak bardzo chciałoby się poszemrać na człowieka, który nadepnął mi na odcisk: na szefa, męża, żonę, kogoś z rodziny…

 

4. „Jawicie się, jako źródła światła w świecie”: Światło Jezusa płynące z serca człowieka wierzącego, rozświetla mroki beznadziei, ale i pokazuje bród grzechu na szacie duszy.

5. „Trzymajcie się mocno Słowa Życia”: Konieczne codzienne czytanie i rozważanie Słowa Bożego – Słowa Życia.

Ks Jerzy Gonta

Jedna myśl na temat “„Flp 2,12-18” NORMALNY CHRZEŚCIJANIN

Dodaj komentarz